Люди Позаду Мене Стояли В Приrоломшеній Тиші З Відкритим Pотом Та З Витpіщеними Очима. Випадок В Магазині

ПОЛИТИКА

Я хотів купити кави – забув запастися заздалегідь. На касі в черзі переді мною стояла літня жінка. Вона була непогано одягнена, але життя виразно залишило на її обличчі свої мітки.

Судячи з куплених продуктів, вона жила одна: буханець хліба, м’ясна нарізка, молоко і плитка шоколаду.

«2, 18 євро», – сказала дівчина на касі, порахувавши вартість всіх продуктів бабусі. Замість того, щоб дістати гаманець, покупниця полізла в кишеню, довго шукаючи в ньому потрібну суму, перебираючи дріб’язок.

Витягнувши нарешті гору монет, вона відчула, як терпіння касира і покупців, які стоять ззаду, поступово добігає кінця. Всю дрібницю бабуся, не замислюючись, віддала дівчині на касі. Перерахувавши, та відповіла: «50 центів не вистачає». «Це все, що у мене є», – відповіла бабуся. «Тоді Вам потрібно щось залишити». Жінка, поборовшись деякий час з вибором, вказала на плитку шоколаду.

До того моменту моє серце вже майже розбилося вщент, і я дав касиру знак про те, що заплачу за бабусю. Я непомітно простягнув дівчині 50 євро, на пальцях пояснивши, що здачу вона повинна дати старенькій. Слава Богу, касирка виявилася тямущою – швидко все зрозуміла.

Витягнувши чек, вона віддала бабусі солідну здачу зі словами: «Велике спасибі, всі оплачено». Люди позаду мене стояли в приголомшеною тиші чи з відкритим ротом, то чи з виряченими очима – точно не розгледів. Для мене було важливо не збентежити бабусю, даючи їй гроші безпосередньо. Я хотів, щоб вона знову відчула, що може багато чого собі дозволити, як, напевно, раніше.

Зі сльозами на очах бабуся запитала: «Ти хороша людина, можна я тебе обійму разок?» «Із задоволенням», – відповів я. Вона взяла свої продукти і попрямувала до виходу, знову посміхнувшись мені і подякувавши.